Siirry sivun sisältöön
Haku ja valikko
Haku
Hae
Seinäjoen Taitoluistelijat ry
Etusivu
Seura
Näytä sivun Seura alasivut
+
Piilota sivun Seura alasivut
-
Toimintakäsikirja
Näytä sivun Toimintakäsikirja alasivut
+
Piilota sivun Toimintakäsikirja alasivut
-
Vastuullisuus
Urheilijapolku
Näytä sivun Urheilijapolku alasivut
+
Piilota sivun Urheilijapolku alasivut
-
Yksinluistelu
Muodostelmaluistelu
Viestintä
Koulutuspolku
Varainhankinta ja talkootyö
Hallinto ja talous
Näytä sivun Hallinto ja talous alasivut
+
Piilota sivun Hallinto ja talous alasivut
-
Hallitus ja sen työskentely
Näytä sivun Hallitus ja sen työskentely alasivut
+
Piilota sivun Hallitus ja sen työskentely alasivut
-
Hallituksen tehtävät
Hallituksen kokoukset
Tiimit
Näytä sivun Tiimit alasivut
+
Piilota sivun Tiimit alasivut
-
Henkilöstö- ja taloustiimi
Markkinointi ja tiedotustiimi
Tapahtumatiimi
Varainhankintatiimi
Harrastetiimi
Tähtiseuravastaava
Valmennustiimi
Seuran talous
Varainhankinta
Rekrytointi
Yhteistyökumppanit ja alennukset
Tähtiseura
Kannattajajäsenyys
Valokuvia
Materiaalit
Kiertopalkinnot
RB-Rahasto
Luistelu
Näytä sivun Luistelu alasivut
+
Piilota sivun Luistelu alasivut
-
Aloita luisteluharrastus
Näytä sivun Aloita luisteluharrastus alasivut
+
Piilota sivun Aloita luisteluharrastus alasivut
-
Luistelukoulu (3-7 v. ) harjoitukset kerran viikossa
Luistelukoulu (3-5 v.) harjoitukset kaksi kertaa viikossa
Soveltavan luistelun ryhmä
Jatkoryhmät
Lisää luistelun aloittamisesta
Harrastaja-ja kilpailupassit
Yksinluistelu
Näytä sivun Yksinluistelu alasivut
+
Piilota sivun Yksinluistelu alasivut
-
Timantit
Kilparyhmät
Näytä sivun Kilparyhmät alasivut
+
Piilota sivun Kilparyhmät alasivut
-
K4
K3
K2
K1
KA
Kevyt kilparyhmät
Näytä sivun Kevyt kilparyhmät alasivut
+
Piilota sivun Kevyt kilparyhmät alasivut
-
JX
K3T
Tuntien korvaaminen
Muodostelmaluistelu
Näytä sivun Muodostelmaluistelu alasivut
+
Piilota sivun Muodostelmaluistelu alasivut
-
Mukaan muodostelmajoukkueisiin kaudelle 2024-2025
Muodostelman kehitysryhmä /Minitulokkaat RiverKids
Tulokkaat - RiverStars
Näytä sivun Tulokkaat - RiverStars alasivut
+
Piilota sivun Tulokkaat - RiverStars alasivut
-
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Noviisit - RiverFalls
Näytä sivun Noviisit - RiverFalls alasivut
+
Piilota sivun Noviisit - RiverFalls alasivut
-
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Kausi 2017-2018
Kausi 2016-2017
Kausi 2015-2016
Kausi 2014-2015
Kausi 2013-2014
Juniorit - RiverPearls
Näytä sivun Juniorit - RiverPearls alasivut
+
Piilota sivun Juniorit - RiverPearls alasivut
-
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Kausi 2017-2018
Kausi 2016-2017
Kausi 2015-2016
Kausi 2014-2015
Kausi 2013-2014
Seniorit - RiverX
Näytä sivun Seniorit - RiverX alasivut
+
Piilota sivun Seniorit - RiverX alasivut
-
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Kausi 2017-2018
Aikuisten muodostelmajoukkueet
Näytä sivun Aikuisten muodostelmajoukkueet alasivut
+
Piilota sivun Aikuisten muodostelmajoukkueet alasivut
-
Aikuiset - RiverBulls
Näytä sivun Aikuiset - RiverBulls alasivut
+
Piilota sivun Aikuiset - RiverBulls alasivut
-
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Kausi 2017-2018
Kausi 2016-2017
Kausi 2015-2016
Aikuiset - Riverettes
Näytä sivun Aikuiset - Riverettes alasivut
+
Piilota sivun Aikuiset - Riverettes alasivut
-
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Kausi 2017-2018
Kausi 2016-2017
Kausi 2015-2016
Kausi 2014-2015
Kausi 2013-2014
Kausi 2012-2013
Harrasteluistelu
Näytä sivun Harrasteluistelu alasivut
+
Piilota sivun Harrasteluistelu alasivut
-
JääTaiturit
Twisselit
Salamat-ryhmä Special Olympics luistelijoille
Skate Fit & Skills (ent. kuntoluistelu)
Kilpailukalenteri
Näytä sivun Kilpailukalenteri alasivut
+
Piilota sivun Kilpailukalenteri alasivut
-
Kausi 2023-2024
Näytä sivun Kausi 2023-2024 alasivut
+
Piilota sivun Kausi 2023-2024 alasivut
-
Tähtiluistin 28.-29.10.2023
Näytä sivun Tähtiluistin 28.-29.10.2023 alasivut
+
Piilota sivun Tähtiluistin 28.-29.10.2023 alasivut
-
Kilpailun dokumentit
Luistelujärjestys
Tulokset
Seinäjoki SYNCHRO 2.12.2023
Näytä sivun Seinäjoki SYNCHRO 2.12.2023 alasivut
+
Piilota sivun Seinäjoki SYNCHRO 2.12.2023 alasivut
-
Kilpailukutsu ja kilpailuvahvistus
Osallistuvat joukkueet
Joukkueinfo
Aikataulu ja luistelujärjestys
Tulokset
Kilpailun kuvat
WallRiverSkate 27-28.1.2024
Näytä sivun WallRiverSkate 27-28.1.2024 alasivut
+
Piilota sivun WallRiverSkate 27-28.1.2024 alasivut
-
Kilpailun dokumentit
Luistelujärjestys
Tulokset
SM-Noviisit ja Juniorit Kutsukilpailu
Näytä sivun SM-Noviisit ja Juniorit Kutsukilpailu alasivut
+
Piilota sivun SM-Noviisit ja Juniorit Kutsukilpailu alasivut
-
Kilpailun dokumentit
Luistelujärjestys
Tulokset
Kausi 2022-2023
Näytä sivun Kausi 2022-2023 alasivut
+
Piilota sivun Kausi 2022-2023 alasivut
-
Seniorit, Juniorit, Noviisit 3-lohkon 1. lohkokilpailu 5-6.11.22
Näytä sivun Seniorit, Juniorit, Noviisit 3-lohkon 1. lohkokilpailu 5-6.11.22 alasivut
+
Piilota sivun Seniorit, Juniorit, Noviisit 3-lohkon 1. lohkokilpailu 5-6.11.22 alasivut
-
Aikataulu ja osallistujat
Tulokset ja luistelujärjestys
Pohjanmaa Trophy 21.-22.1.2023
Näytä sivun Pohjanmaa Trophy 21.-22.1.2023 alasivut
+
Piilota sivun Pohjanmaa Trophy 21.-22.1.2023 alasivut
-
LUISTELUJÄRJESTYS ja TULOKSET
Seinäjoki Synchro 21.1.2023
Näytä sivun Seinäjoki Synchro 21.1.2023 alasivut
+
Piilota sivun Seinäjoki Synchro 21.1.2023 alasivut
-
Kilpailukutsu ja Kilpailuvahvistus
Joukkueinfo
Osallistuvat joukkueet
Näytä sivun Osallistuvat joukkueet alasivut
+
Piilota sivun Osallistuvat joukkueet alasivut
-
Tulokkaat
Noviisit
Juniorit
Seniorit
Aikuiset
Aikataulu ja luistelujärjestys
Tulokset
Kilpailun kuvat
WallRiverSkate 11.-12.3.2023
Näytä sivun WallRiverSkate 11.-12.3.2023 alasivut
+
Piilota sivun WallRiverSkate 11.-12.3.2023 alasivut
-
LUISTELUJÄRJESTYS
AIKATAULU LUISTELIJOILLA
TULOKSET
Kausi 2021-2022
Näytä sivun Kausi 2021-2022 alasivut
+
Piilota sivun Kausi 2021-2022 alasivut
-
WallRiverSkate 29.-30.1.2022
Näytä sivun WallRiverSkate 29.-30.1.2022 alasivut
+
Piilota sivun WallRiverSkate 29.-30.1.2022 alasivut
-
TULOSSEURANTA ISU
Seinäjoki Synchro 4.12.2021
Näytä sivun Seinäjoki Synchro 4.12.2021 alasivut
+
Piilota sivun Seinäjoki Synchro 4.12.2021 alasivut
-
Kilpailukutsu ja kilpailuvahvistus
Koronaohjeistus ja joukkueinfo
Osallistuvat joukkueet
Näytä sivun Osallistuvat joukkueet alasivut
+
Piilota sivun Osallistuvat joukkueet alasivut
-
Noviisit
Tulokkaat
Aikuiset
Juniorit
Minorit
Aikataulu ja luistelujärjestys
Tulokset
Kilpailun kuvat
Kausi 2020-2021
Näytä sivun Kausi 2020-2021 alasivut
+
Piilota sivun Kausi 2020-2021 alasivut
-
Seniorit, Juniorit ja Noviisit 3-lohkon 1. lohkokilpailu 7.-8.11
Näytä sivun Seniorit, Juniorit ja Noviisit 3-lohkon 1. lohkokilpailu 7.-8.11 alasivut
+
Piilota sivun Seniorit, Juniorit ja Noviisit 3-lohkon 1. lohkokilpailu 7.-8.11 alasivut
-
Aikataulu, osallistujat ja luistelujärjestys
Tulokset
Korona-ohjeistus
Seinäjoki Synchro 5.12.2020
A-silmut ja Kansalliset Noviisit SB-virtuaalikilpailu
Näytä sivun A-silmut ja Kansalliset Noviisit SB-virtuaalikilpailu alasivut
+
Piilota sivun A-silmut ja Kansalliset Noviisit SB-virtuaalikilpailu alasivut
-
LiveStream ja Tulokset
TÄHTI-sarjojen virtuaalikilpailu
Näytä sivun TÄHTI-sarjojen virtuaalikilpailu alasivut
+
Piilota sivun TÄHTI-sarjojen virtuaalikilpailu alasivut
-
LiveStream ja Tulokset
Pohjoisen Alueen Kevätkilpailut
Näytä sivun Pohjoisen Alueen Kevätkilpailut alasivut
+
Piilota sivun Pohjoisen Alueen Kevätkilpailut alasivut
-
LiveStream ja Tulokset
Aikataulut ja tapahtumat
Näytä sivun Aikataulut ja tapahtumat alasivut
+
Piilota sivun Aikataulut ja tapahtumat alasivut
-
Tähti-kurssi
Yhteystiedot
Näytä sivun Yhteystiedot alasivut
+
Piilota sivun Yhteystiedot alasivut
-
Valmentajat
Näytä sivun Valmentajat alasivut
+
Piilota sivun Valmentajat alasivut
-
Petra Ranta-aho
Tanja Mikkilä
Jennika Rislakeus
Eveliina Haapala
Alina Ahola
Heidi Hirvilampi
Sanna Kangaskokko
Susanna Isotalo
Ryhmävastaavat
Kausi 2023-2024
Timanttiryöstö
Haku
Hae
Etusivu
Seura
Toimintakäsikirja
Vastuullisuus
Urheilijapolku
Yksinluistelu
Muodostelmaluistelu
Viestintä
Koulutuspolku
Varainhankinta ja talkootyö
Hallinto ja talous
Hallitus ja sen työskentely
Hallituksen tehtävät
Hallituksen kokoukset
Tiimit
Henkilöstö- ja taloustiimi
Markkinointi ja tiedotustiimi
Tapahtumatiimi
Varainhankintatiimi
Harrastetiimi
Tähtiseuravastaava
Valmennustiimi
Seuran talous
Varainhankinta
Rekrytointi
Yhteistyökumppanit ja alennukset
Tähtiseura
Kannattajajäsenyys
Valokuvia
Materiaalit
Kiertopalkinnot
RB-Rahasto
Luistelu
Aloita luisteluharrastus
Luistelukoulu (3-7 v. ) harjoitukset kerran viikossa
Luistelukoulu (3-5 v.) harjoitukset kaksi kertaa viikossa
Soveltavan luistelun ryhmä
Jatkoryhmät
Lisää luistelun aloittamisesta
Harrastaja-ja kilpailupassit
Yksinluistelu
Timantit
Kilparyhmät
K4
K3
K2
K1
KA
Kevyt kilparyhmät
JX
K3T
Tuntien korvaaminen
Muodostelmaluistelu
Mukaan muodostelmajoukkueisiin kaudelle 2024-2025
Muodostelman kehitysryhmä /Minitulokkaat RiverKids
Tulokkaat - RiverStars
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Noviisit - RiverFalls
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Kausi 2017-2018
Kausi 2016-2017
Kausi 2015-2016
Kausi 2014-2015
Kausi 2013-2014
Juniorit - RiverPearls
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Kausi 2017-2018
Kausi 2016-2017
Kausi 2015-2016
Kausi 2014-2015
Kausi 2013-2014
Seniorit - RiverX
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Kausi 2017-2018
Aikuisten muodostelmajoukkueet
Aikuiset - RiverBulls
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Kausi 2017-2018
Kausi 2016-2017
Kausi 2015-2016
Aikuiset - Riverettes
Kausi 2023-2024
Kausi 2022-2023
Kausi 2021-2022
Kausi 2020-2021
Kausi 2019-2020
Kausi 2018-2019
Kausi 2017-2018
Kausi 2016-2017
Kausi 2015-2016
Kausi 2014-2015
Kausi 2013-2014
Kausi 2012-2013
Harrasteluistelu
JääTaiturit
Twisselit
Salamat-ryhmä Special Olympics luistelijoille
Skate Fit & Skills (ent. kuntoluistelu)
Kilpailukalenteri
Kausi 2023-2024
Tähtiluistin 28.-29.10.2023
Kilpailun dokumentit
Luistelujärjestys
Tulokset
Seinäjoki SYNCHRO 2.12.2023
Kilpailukutsu ja kilpailuvahvistus
Osallistuvat joukkueet
Joukkueinfo
Aikataulu ja luistelujärjestys
Tulokset
Kilpailun kuvat
WallRiverSkate 27-28.1.2024
Kilpailun dokumentit
Luistelujärjestys
Tulokset
SM-Noviisit ja Juniorit Kutsukilpailu
Kilpailun dokumentit
Luistelujärjestys
Tulokset
Kausi 2022-2023
Seniorit, Juniorit, Noviisit 3-lohkon 1. lohkokilpailu 5-6.11.22
Aikataulu ja osallistujat
Tulokset ja luistelujärjestys
Pohjanmaa Trophy 21.-22.1.2023
LUISTELUJÄRJESTYS ja TULOKSET
Seinäjoki Synchro 21.1.2023
Kilpailukutsu ja Kilpailuvahvistus
Joukkueinfo
Osallistuvat joukkueet
Tulokkaat
Noviisit
Juniorit
Seniorit
Aikuiset
Aikataulu ja luistelujärjestys
Tulokset
Kilpailun kuvat
WallRiverSkate 11.-12.3.2023
LUISTELUJÄRJESTYS
AIKATAULU LUISTELIJOILLA
TULOKSET
Kausi 2021-2022
WallRiverSkate 29.-30.1.2022
TULOSSEURANTA ISU
Seinäjoki Synchro 4.12.2021
Kilpailukutsu ja kilpailuvahvistus
Koronaohjeistus ja joukkueinfo
Osallistuvat joukkueet
Noviisit
Tulokkaat
Aikuiset
Juniorit
Minorit
Aikataulu ja luistelujärjestys
Tulokset
Kilpailun kuvat
Kausi 2020-2021
Seniorit, Juniorit ja Noviisit 3-lohkon 1. lohkokilpailu 7.-8.11
Aikataulu, osallistujat ja luistelujärjestys
Tulokset
Korona-ohjeistus
Seinäjoki Synchro 5.12.2020
A-silmut ja Kansalliset Noviisit SB-virtuaalikilpailu
LiveStream ja Tulokset
TÄHTI-sarjojen virtuaalikilpailu
LiveStream ja Tulokset
Pohjoisen Alueen Kevätkilpailut
LiveStream ja Tulokset
Aikataulut ja tapahtumat
Tähti-kurssi
Yhteystiedot
Valmentajat
Petra Ranta-aho
Tanja Mikkilä
Jennika Rislakeus
Eveliina Haapala
Alina Ahola
Heidi Hirvilampi
Sanna Kangaskokko
Susanna Isotalo
Ryhmävastaavat