Kausi 2022-2023

Kilpailu ja testitapahtumia päivitetään kilpailukutsujen myötä alla olevaan taulukkoon

KILPAILUT
Päivämäärä     Kilpailu/testit   Paikkakunta        Osallistujat          
ELOKUU
21.8.2022YL testitSeinäjokiValmentajat ilmoittavat
SYYSKUU
LOKAKUU
PE 30.9.2022B-silmutKutsukilpailu Jackson Hainesin yhteydessäB-silmut KILPAILUN SIVUILLE
30.9.-2.10.2022YL Kauden aloituskilpailu (Jackson Haines Memorial Cup)Kokkola

Juniorit, SM-Noviisit, Debytantit, Noviisit

KILPAILUN SIVUILLE

15.-16.10.2022YL Seurakilpailut Tähtisarjoille

Riihimäki / Kajaani

Riihimäki: Minit, B-silmut 

KILPAILUN SIVUILLE

Kajaani: Tähtisarjat

KILPAILUN SIVUILLE

29-30.10.2022YL Debytantit ja SM-noviisit 1. valintakilpailutNokiaEimi, Maria KILPAILUN SIVUILLE
29-30.10.2022YL Juniorit Pojat 1. valintakilpailuPorvooOnni KILPAILUN SIVUILLE
MARRASKUU   
5.-6.11.2022YL Seniorit, Juniorit ja Noviisit 3-lohkon 1. valintakilpailuSeinäjoki

KILPAILUN SIVUILLE

6.11.2022YL SeurakilpailutKeuruuTähtiarviointisarjat KILPAILUN SIVUILLE
12-13.11.2022YL SeurakilpailutRovaniemi

Rovaniemi: KAIKKI SARJAT KILPAILUN SIVUILLE

19.-20.11.2022ML Kansalliset sarjat 1. KilpailuLappeenrantaNoviisit, Seniorit, Aikuiset EI TULOKKAITA! KILPAILUN SIVUILLE
26-27.11.2022YL Debytantit ja SM-noviisit 2. valintakilpailutPoriEimi, Maria KILPAILUN SIVUILLE
26.11.2022YL SeurakilpailutPietarsaariTähtiarviointisarjat KILPAILUN SIVUILLE
JOULUKUU
2.-4.12.2022

YL Santa Claus Cup IC-kilpailu

TampereA-silmut, Noviisit, SM-noviisit, Tähtijuniorit, Special Olympics KILPAILUN SIVUILLE
3.12.2022YL TähtikilpailutVaasaTähtisarjat KILPAILUN SIVULLE
6.12.2022YL SeurakilpailutJyväskyläTähtiarviointisarjat KILPAILUN SIVUILLE
9.-11.12.2022YL OuluSkate SeurakilpailuOuluNoviisit, Minit KILPAILUN SIVUILLE
10.-11.12.2022ML SeurakilpailutYlöjärviKILPAILUN SIVUILLE
TAMMIKUU
6.-8.1.2023YL Juniorit Pojat 2. valintakilpailuVantaaOnni KILPAILUN SIVUILLE
14.-15.1.2023

YL Noviisit 3-lohkon 2. valintakilpailu

TampereNoviisit
14.-15.1.2023ML Kansalliset sarjat 2. Kilpailu MUPI-arviointiVantaaAikuiset, Noviisit, Tulokkaat
21.1.2023ML Seinäjoki SynchroSeinäjokiKILPAILUN SIVUILLE
21.-22.1.2023YL Pohjanmaa Trophy KutsukilpailuSeinäjokiKILPAILUN SIVUILLE
HELMIKUU
4.-5.2.2023YL OuluCup SeurakilpailuOuluAlustavasti kaikki sarjat
4.-5.2.2023ML Kansalliset sarjat 2. Kilpailu ISU-arviointiTurkuSeniorit
10.-12.2.2023YL SM-noviisit + Debytantit TOP 60 + 60HelsinkiPaikan lunastaneet SM-noviisit ja Debytantit
11.-12.2.2023ML SeurakilpailujaTikkurila, Oulu, Pori

Kaikki sarjat

17.-18.2.2023YL Wasa Cup SeurakilpailuVaasaKaikki muut sarjat, paitsi EI SM-noviisit ja Debytantit
MAALISKUU   
4.-5.3.2023ML KilpailutTurkuTulokkaat ja Joukkueet joilla ei paikkaa 3. Kilpailuun
11.-12.3.2023ML 3. Kilpailu Kansalliset sarjatHelsinkiNoviisit (kaikki joukkueet pääsee, ei karsintaa) + Paikan lunastaneet joukkueet muissa sarjoissa
11.-12.3.2023YL Juniorit Finaalit, SM-noviisit ja Debytantit HopeafinaaliHelsinkiPaikan lunastaneet Juniorit, SM-noviisit ja Debytantit
11.-12.3.2023YL WallRiverSkate SeurakilpailuSeinäjokiKILPAILUN SIVUILLE
18.-19.3.2023YL SM-noviisit ja Debytantit KultafinaaliRaumaPaikan lunastaneet SM-noviisit ja Debytantit
25.-26.3.2023YL A-silmut ja Noviisit FinaalitA-silmut: Vantaa Noviisit: TuusulaPaikan lunastaneet Noviisit ja A-silmut
HUHTIKUU   
31.3.-2.4.2023YL Easter Skate IC-kilpailu

Riihimäki

Sarjat ilm. myöhemmin
22.4.2023KEVÄTNÄYTÖSSeinäjoki 
TOUKOKUU   
    
KESÄKUU