Kausi 2022-2023

Kilpailu ja testitapahtumia päivitetään kilpailukutsujen myötä alla olevaan taulukkoon

KILPAILUT
Päivämäärä     Kilpailu/testit   Paikkakunta        Osallistujat          
ELOKUU
21.8.2022YL testitSeinäjokiValmentajat ilmoittavat
SYYSKUU
16.-18.9.2022YL SM-sarjojen ja Debytanttien kilpailut Kisakalliovain SM-noviisit ja Debytantit
LOKAKUU
PE 30.9.2022Mahdollisesti joillekin Tähtisarjoillekilpailu Jackson Hainesin yhteydessäSelviää lähempänä ajankohtaa
1.-2.10.2022YL Kauden aloituskilpailu (Jackson Haines Memorial Cup)KokkolaJuniorit, SM-Noviisit, Debytantit, Noviisit
15.-16.10.2022YL SeurakilpailutRiihimäki / Kajaani

Riihimäki: Tähtiarviointisarjat + A-silmut

Kajaani: VAIN Tähtiarvointisarjat

22.-23.10.2022 tai 29-30.10.2022YL Debytantit ja SM-noviisit 1. valintakilpailut SM-noviisit, Debytantit 
MARRASKUU   
5.-6.11.2022YL Seniorit, Juniorit ja Noviisit 3-lohkon 1. valintakilpailuSeinäjoki

KILPAILUN SIVUILLE

6.11.2022YL SeurakilpailutKeuruuTähtiarviointisarjat
12-13.11.2022YL SeurakilpailutHyvinkää / RovaniemiTähtiarviointisarjat + A-silmut
19.-20.11.2022ML Kansalliset sarjat 1. KilpailuLappeenrantaNoviisit, Seniorit, Aikuiset EI TULOKKAITA!
19.-20.11.2022 tai 26-27.11.2022YL Debytantit ja SM-noviisit 2. valintakilpailut SM-noviisit, Debytantit
26.11.2022YL SeurakilpailutPietarsaariTähtiarviointisarjat + mahdollisesti A-silmut
JOULUKUU
2.-4.12.2022

YL Santa Claus Cup IC-kilpailu

TampereJuniorit, Noviisit, A-silmut, Special Olympics
3.-4.12.2022YL ABC-CUP SeurakilpailuPoriJuniorit, SM-Noviisit, Debytantit, Noviisit, A-silmut
6.12.2022YL SeurakilpailutJyväskyläTähtiarviointisarjat
9.-11.12.2022YL OuluSkate SeurakilpailuOuluJuniorit, Noviisit, Debytantit, A-silmut
10.-11.12.2022ML SeurakilpailutYlöjärviTulokkailla VAIN ELEMENTTITAPAHTUMA
TAMMIKUU
14.-15.1.2022

YL Juniorit ja Noviisit 3-lohkon 2. valintakilpailu

TampereJuniorit, Noviisit
14.-15.1.2023ML Kansalliset sarjat 2. Kilpailu MUPI-arviointiVantaaAikuiset, Noviisit, Tulokkaat
21.1.2023ML Seinäjoki SynchroSeinäjokiKILPAILUN SIVUILLE
21.-22.1.2023YL Pohjanmaa Trophy KutsukilpailuSeinäjokiKILPAILUN SIVUILLE
HELMIKUU
4.-5.2.2023YL OuluCup SeurakilpailuOuluKaikki muut sarjat, paitsi EI Tähtinoviisit ja Tähtijuniorit
4.-5.2.2023ML Kansalliset sarjat 2. Kilpailu ISU-arviointiTurkuSeniorit
10.-12.2.2023YL SM-noviisit + Debytantit TOP 60 + 60HelsinkiPaikan lunastaneet SM-noviisit ja Debytantit
11.-12.2.2023ML SeurakilpailujaTikkurila, Oulu, Pori

Kaikki sarjat

17.-18.2.2023YL Wasa Cup SeurakilpailuVaasaKaikki muut sarjat, paitsi EI SM-noviisit ja Debytantit
MAALISKUU   
4.-5.3.2023ML KilpailutTurkuTulokkaat ja Joukkueet joilla ei paikkaa 3. Kilpailuun
11.-12.3.2023ML 3. Kilpailu Kansalliset sarjatHelsinkiNoviisit (kaikki joukkueet pääsee, ei karsintaa) + Paikan lunastaneet joukkueet muissa sarjoissa
11.-12.3.2023YL Juniorit Finaalit, SM-noviisit ja Debytantit HopeafinaaliHelsinkiPaikan lunastaneet Juniorit, SM-noviisit ja Debytantit
11.-12.3.2023YL WallRiverSkate SeurakilpailuSeinäjokiKILPAILUN SIVUILLE
18.-19.3.2023YL SM-noviisit ja Debytantit KultafinaaliRaumaPaikan lunastaneet SM-noviisit ja Debytantit
25.-26.3.2023YL A-silmut ja Noviisit FinaalitA-silmut: Vantaa Noviisit: TuusulaPaikan lunastaneet Noviisit ja A-silmut
HUHTIKUU   
31.3.-2.4.2023YL Easter Skate IC-kilpailu

Riihimäki

Sarjat ilm. myöhemmin
22.4.2023KEVÄTNÄYTÖSSeinäjoki 
TOUKOKUU   
    
KESÄKUU