Kausi 2021-2022

Kilpailu ja testitapahtumia päivitetään kilpailukutsujen myötä alla olevaan taulukkoon

KILPAILUT
Päivämäärä     Kilpailu/testit   Paikkakunta        Osallistujat          
ELOKUU
7.8.2021YL testitSeinäjokiValmentajat ilmoittavat
SYYSKUU
18.-19.9.2021YL OuluSkateOuluvain ISU-sarjoille KILPAILUN SIVUILLE
24.-26.9.2021YL Kauden aloituskilpailutHämeenlinnavain ISU-sarjoille KILPAILUN SIVUILLE
LOKAKUU
1.-3.10.2021YL Jackson Haines Memorial CupKokkolaKaikki sarjat KILPAILUN SIVUILLE
23.-24.10.2021YL Debytantit ja SM-noviisitTampere1. Valintakilpailu 3. Lohko KILPAILUN SIVUILLE
31.10.2021ML UpLakers SynchroYlöjärviJuniorit KILPAILUN SIVUILLE 
30.-31.10.2021YL Noviisit POJATVantaa1. Valintakilpailu 3. Lohko KILPAILUN SIVUILLE
MARRASKUU   
6.-7.11.2021YL Juniorit ja Noviisit TYTÖTTampere

1. Valintakilpailu 3. Lohko KILPAILUN SIVUILLE

7.11.2021YL KutsukilpailutKeuruuTähtiarviointisarjat KILPAILUN SIVUILLE
19-21.11.2021YL VirtuaalikilpailutVirtual RinkTähtiarviointisarjoille HUOM! Ei Tinttejä! Kuvaukset KE 10.11 KILPAILUN SIVUILLE
19-21.11.2021YL Wasa CupVaasaei sarjoja Debytantit/SM-noviisit KILPAILUN SIVUILLE
20.-21.11.2021ML Kansalliset sarjat 1. ValintakilpailuJyväskyläTulokkaat (elementtitapahtuma), Juniorit, Seniorit, Aikuiset KILPAILUN SIVUILLE
27.11.2021ML KutsukilpailutKeravaMinorit KILPAILUN SIVUILLE
27.-28.11.2021YL Debytantit ja SM-noviisitRauma2. Valintakilpailu 3. Lohko KILPAILUN SIVUILLE
JOULUKUU
3.-5.12.2021

YL Santa Claus Cup

TampereIC-kilpailu KILPAILUN SIVUILLE
4.12.2021ML Seinäjoki SynchroSeinäjokiKaikki kansalliset sarjat KILPAILUN SIVUILLE
6.12.2021YL KutsukilpailutJyväskyläTähtiarviointisarjoille KILPAILUN SIVUILLE
11.-12.12.2021ML Minorit 1.valintakilpailuHelsinkiMinorit KILPAILUN SIVUILLE
TAMMIKUU
8.1.2022YL KutsukilpailutPietarsaariTähtiarviointisarjat KILPAILUN SIVUILLE
8.-9.1.2022YL Noviisit POJATHeinola2. Valintakilpailu 3. Lohko KILPAILUN SIVUILLE
15.-16.1.2022

YL Juniorit ja Noviisit TYTÖT

Kokkola2. Valintakilpailu 3. Lohko KILPAILUN SIVUILLE
29.-30.1.2022YL Kutsukilpailut WallRiverSkateSeinäjokiKILPAILUN SIVUILLE
29.-30.1.2022ML Kansalliset sarjat 2. ValintakilpailuEspooMinorit, Juniorit, Seniorit, Aikuiset KILPAILUN SIVUILLE
HELMIKUU
6.2.2022YL Debytantit TOP 60 VantaaEimi KILPAILUN SIVUILLE
13.2.2022YL KutsukilpailutKeuruu

Tähtiarviointisarjat HUOM! ei sarjaa Silmut B

MAALISKUU   
12.-13.3.2022YL Juniorit Kulta- ja Hopeafinaalit, Hopeafinaali DebytantitMikkeliValintakilpailuista paikan lunastaneet Juniorit ja Debytantit
12.-13.3.2022ML 3. Kilpailut Kansalliset sarjatKouvolaValintakilpailuista paikan lunastaneet joukkueet
19.-20.3.2022YL Mestaruus Lappi- ja Pohjois-SuomiRovaniemiKaikki sarjat
19.-20.3.2022ML KutsukilpailutVantaaTulokkaat, Aikuiset
26.-27.3.2022YL Debytantit KultafinaaliHelsinkiValintakilpailuista paikan lunastaneet Debytantit
HUHTIKUU   
2.-3.4.2022YL Silver Skate + Noviisien finaalitKuopioIC-kilpailu
2.-3.4.2022YL Easter SkateRiihimäkiIC-kilpailu
TOUKOKUU