Kausi 2020-2021

Kilpailu ja testitapahtumia päivitetään kilpailukutsujen myötä alla olevaan taulukkoon

KILPAILUT
Päivämäärä     Kilpailu/testit   Paikkakunta        Osallistujat          
ELOKUU
1.8.2020YL testitSeinäjokiValmentajat ilmoittavat
SYYSKUU
5.9.2020YL testitKokkolaValmentajat ilmoittavat
18.-20.9.2020YL OuluSkateOuluIC-kilpailu: NoviceB, SpringsA KILPAILUN SIVUILLE
26.-27.9.2020YL Jackson Haines Memorial Cup KokkolaSeniorit, Juniorit, Noviisit, A-silmut, Aluejuniorit, B-silmut KILPAILUN SIVUILLE
LOKAKUU
24.10.2020YL Kutsukilpailut KajaaniTähtiarviointisarjat + A-silmut KILPAILUN SIVUILLE
MARRASKUU   
31.10.2020YL Noviisit pojat 1. LohkokilpailuVantaaNoviisit pojat, Noviisit pojat SB-pistekilpailu KILPAILUN SIVUILLE
7.11.2020ML KutsukilpailutYlöjärviJuniorit ja Noviisit KILPAILUN SIVUILLE
7.11.2020YL KutsukilpailutKeuruuTähtiarviointisarjat KILPAILUN SIVUILLE
7.-8.11.2020YL Seniorit, Juniorit ja Noviisit 3-lohkon 1. LohkokilpailuSeinäjoki

Seniorit, Juniorit ja Noviisit tytöt

Noviisit tytöt SB-pistekilpailu KILPAILUN SIVUILLE

21.-22.11.2020ML Kansalliset sarjat 1. valintakilpailuJyväskyläTulokkaat (elementtikilpailu), Noviisit, Juniorit, Aikuiset KILPAILUN SIVUILLE
JOULUKUU
4.-6.12.2020

YL Santa Claus Cup

TampereIC-kilpailu: NoviceB ja Special Olympics KILPAILUN SIVUILLE
5.12.2020ML KutsukilpailutSeinäjokiTulokkaat, Noviisit, Minorit, Juniorit, Aikuiset KILPAILUN SIVUILLE
12.-13.12.2020YL Wasa CupVaasa

Tähtiarviointi- sekä ISU-sarjat

A-silmut SB-pistekilpailu KILPAILUN SIVUILLE

12.-13.12.2020ML Minorit 1.valintakilpailuHelsinkiMinorit
TAMMIKUU
9.1.2021YL KutsukilpailutPietarsaariTähtiarviointisarjat + A-silmut
9.-10.1.2021

YL Seniorit, Juniorit ja Noviisit 3-lohkon 2. Lohkokilpailu

Tampere

Seniorit, Juniorit ja Noviisit

Noviisit SB-pistekilpailu

23.-24.1.2021YL KutsukilpailutSeinäjoki

Tähtiarviointi- sekä ISU-sarjat

A-silmut SB-pistekilpailu

HELMIKUU
6.-7.2.2021ML Kansalliset sarjat 2. valintakilpailuEspooNoviisit, Minorit, Juniorit, Aikuiset
6.-7.2.2021YL AluemestaruusKokkola

Kaikki sarjat

Noviisit ja A-silmut SB-pistekilpailu

13.-14.2.2021YL KutsukilpailutKeuruuTähtiarviointisarjat 
20.-21.2.2021YL KutsukilpailutOuluISU- ja Tähtiarviointisarjat
MAALISKUU   
6.-7.3.2021YL Loppukilpailut Seniorit ja Juniorit, Hopeafinaali JunioritNurmijärviFinaalipaikan lunastaneet Seniorit ja Juniorit
6.-7.3.2021ML kansalliset sarjat VantaaTulokkaat, (Noviisit ja Aikuiset)
13.-14.3.2021ML kansalliset sarjat 3. KilpailutKouvola

Noviisit (kaikki joukkueet pääsee ilman karsintaa), Minorit, Juniorit ja Aikuiset mikäli lunastavat paikan valintakilpailuista

13.-14.3.2021YL Noviisit finaalitHeinolaFinaalipaikan lunastaneet Noviisit
14.3.2021YL A-silmut finaalitJyväskyläFinaalipaikan lunastaneet A-silmut
26.-28.3.2021YL Easter CupRiihimäkiIC-kilpailu 
HUHTIKUU   
TOUKOKUU