Kausi 2019-2020

Kilpailu ja testitapahtumia päivitetään kilpailukutsujen myötä alla olevaan taulukkoon

KILPAILUT
Päivämäärä     Kilpailu/testit   Paikkakunta        Osallistujat          
ELOKUU
    
SYYSKUU
7.9.2019YL testitSeinäjokiValmentajat ilmoittavat
6.-8.9.2019YL Helsinki TrophyHelsinkiIC-kilpailu KILPAILUN SIVUILLE
21.-22.9.2019YL OuluSkateOuluIC-kilpailu KILPAILUN SIVUILLE
28.-29.9.2019YL Jackson Haines Memorial CupKokkolaKaikki sarjat, Noviisit ja A-silmut pistekilpailu KILPAILUN SIVUILLE
LOKAKUU
18.-20.10.2019YL Gliss ExtraTallinnaKILPAILUN SIVUILLE
26.-27.10.2019YL Debytantit ja SM-noviisit 1. valintakilpailuPoriSM-noviisit: Aada-Sofia, Linnea, Sini  KILPAILUN SIVUILLE
27.10.2019YL KutsukilpailutKeuruuTähtiarviointisarjat KILPAILUN SIVUILLE
MARRASKUU   
2.-3.11.2019YL KutsukilpailutSeinäjokiKaikki sarjat, Noviisit ja A-silmut pistekilpailu KILPAILUN SIVUILLE
10.11.2019ML KutsukilpailutYlöjärviJuniorit KILPAILUN SIVUILLE
16.-17.11.2019YL Juniorit 1. valintakilpailu + Noviisit tytöt kutsukilpailuVaasaJuniorit: Aava, Matleena, Roosa, Venla  Noviisit: Krista, Nella KILPAILUN SIVUILLE
23.-24.11.2019

YL Santa Claus Cup

Tampere

IC-kilpailu KILPAILUN SIVUILLE

24.11.2019ML Kansalliset sarjat 1. valintakilpailuVantaaTulokkaat (elementtikilpailu), Noviisit, Juniorit, Aikuiset KILPAILUN SIVUILLE
JOULUKUU
30.11-1.12.2019

YL Wasa Cup

VaasaNoviisit ja A-silmut pistekilpailu KILPAILUN SIVUILLE
6.12.2019YL KutsukilpailutJyväskyläTähtiarviointisarjat KILPAILUN SIVUILLE
7.-8.12.2019YL Debytantit ja SM-noviisit 2. valintakilpailuRauma

SM-noviisit: Aada-Sofia, Linnea, Sini KILPAILUN SIVUILLE

7.12.2019ML KutsukilpailutSeinäjokiTulokkaat, Noviisit, Juniorit, Aikuiset KILPAILUN SIVUILLE
TAMMIKUU
11.1.2020YL KutsukilpailutPietarsaariTähtisarjat ja A-silmut 
18-19.1.2020

YL Juniorit 2.valintakilpailu + Noviisit Kutsukilpailu

Seinäjoki

Juniorit: Aava, Matleena, Roosa, Venla  Noviisit: Helena, Hilla, Krista, Maria, Nella, Salla

HELMIKUU
1.-2.2.2020YL Silver SkateKuopio

IC-kilpailu

8.2.2020ML Kansalliset sarjat 2. valintakilpailuHelsinkiTulokkaat, Noviisit, Juniorit, Aikuiset
15.2.2020ML AluemestaruusOuluTulokkaat, Noviisit, Juniorit, Aikuiset
16.2.2020YL KutsukilpailutKeuruuTähtiarviointisarjat
22.-23.2.2020YL Oulu Cup 2020OuluKILPAILUN SIVUILLE
22.-23.2.2020YL Easter SkateRiihimäkiIC-kilpailu
MAALISKUU   
7.-8.3.2020ML kansalliset sarjat LoppukilpailuTurku

Noviisit (kaikki pääsee ilman karsintaa), Juniorit ja Aikuiset mikäli lunastavat paikan valintakilpailuista

28.-29.3.2020YL AluemestaruusRovaniemiKaikki sarjat 
HUHTIKUU