Kausi 2018-2019

Kilpailu ja testitapahtumia päivitetään kilpailukutsujen myötä alla olevaan taulukkoon

KILPAILUT
Päivämäärä     Kilpailu/testit   Paikkakunta        Osallistujat          
ELOKUU
4.8.2018YL testitVaasaValmentajat ilmoittavat
SYYSKUU
1.9.2018YL TestitSeinäjokiValmentajat ilmoittavat
14.-16.9.2018YL HTL CUPHämeenlinnaSilmut A ja B, Noviisit, SM-noviisit, Kans.& alue Juniorit KILPAILUN SIVUILLE
22.-23.9.2018YL Silver Skate IC-kilpailutKuopioNoviisit, A-silmut pojat KILPAILUN SIVUILLE
29.-30.9.2018YL Järvenpää SM-noviisi valintaJärvenpääSM-Noviisit KILPAILUN SIVUILLE
29.-30.9.2018YL Crystal Cup IC-kilpailutMikkeliSeniorit ja Juniorit KILPAILUN SIVUILLE
LOKAKUU
15.10.2018YL TestitKeuruuValmentajat ilmoittavat
20.-21.10.2018YL Jackson Haines Memorial CupKokkolaKaikki sarjat KILPAILUN SIVUILLE
27.-28.10.2018YL SM-Noviisit  1. valintakilpailuTurkuSM-Noviisit KILPAILUN SIVUILLE
MARRASKUU   
3.-4.11.2018YL KutsukilpailutSeinäjoki

KILPAILUN SIVUILLE

9.-11.11.2018YL Wasa CupVaasaKILPAILUN SIVUILLE
24.-25.11.2018

YL Seniorit, Juniorit, Noviisit 1.valintakilpailu

ML Noviisit, Tulokkaat (elementtikilpailu) 1.valintakilpailu

Riihimäki

YL Seniorit, Juniorit, Noviisit KILPAILUN SIVUILLE

ML Noviisit, Tulokkaat KILPAILUN SIVUILLE

JOULUKUU
1.-2.12.2018

ML Juniorit ja Aikuiset 1. valintakilpailu

LappeenrantaJuniorit ja Aikuiset KILPAILUN SIVUILLE
1.-2.12.2018YL Santa Claus Cup IC-kilpailutTampere

Special Olympics, valmentajat ilmoittavat muut osallistujat KILPAILUN SIVUILLE

5.12.2018YL TestitKokkolaValmentajat ilmoittavat
6.12.2018YL Kutsukilpailut TähtisarjoilleJyväskyläKILPAILUN SIVUILLE
8.-9.12.2018YL Oulu SkateOuluKILPAILUN SIVUILLE
TAMMIKUU
5.1.2019ML Loppi-Ice KutsukilpailutNaantaliNoviisit ja Tulokkaat KILPAILUN SIVUILLE
12.1.2019ML OuluSynchro
Kutsukilpailut
OuluJuniorit ja Aikuiset KILPAILUN SIVUILLE
12.1.2019YL KutsukilpailutPietarsaariTähtisarjat ja A-silmut KILPAILUN SIVUILLE
12.-13.1.2019YL SM-Noviisit, Noviisit ja Debytantit 2.valintakilpailuRaumaSM-Noviisit, Noviisit, Debytantit KILPAILUN SIVUILLE
19-20.1.2019

YL Seniorit, Juniorit 2.valintakilpailu

ML Noviisit, Tulokkaat 2.valintakilpailu

Pori

YL Seniorit, Juniorit

ML Noviisit, Tulokkaat

KILPAILUN SIVUILLE

26.1.2019YL TestitSeinäjokiValmentajat ilmoittavat
HELMIKUU
2.2.2019YL KutsukilpailutHämeenlinna

A-silmut, Noviisit, Juniorit (HUOM! Lyhytohjelma) KILPAILUN SIVUILLE

2.2.2019ML Lakea IceSeinäjokiTulokkaat, Noviisit, Juniorit, Aikuiset KILPAILUN SIVUILLE
9.2.2019YL Kutsukilpailut TähtisarjoilleKeuruuTintit, Minit, B-silmut, Taitajat, Aluesarjat KILPAILUN SIVUILLE
9.2.2019ML  Juniorit, Seniorit 2.valintakilpailuLahtiJuniorit, Aikuiset KILPAILUN SIVUILLE
23.-24.2.2019YL Santa Sport Cup IC-kilpailutRovaniemiKILPAILUN SIVUILLE
24.2.2019ML KutsukilpailutHelsinkiTulokkaat, Noviisit, Juniorit, Aikuiset KILPAILUN SIVUILLE
MAALISKUU   
9.-10.3.2019ML kansalliset sarjat LoppukilpailuVantaa

Noviisit (kaikki pääsee) ja Juniorit

KILPAILUN SIVUILLE

9.-10.3.2019YL AluemestaruusSeinäjokiKaikki sarjat KILPAILUN SIVUILLE
16.3.2019YL Noviisit HopeafinaaliSavonlinnaSini, Venla KILPAILUN SIVUILLE
30.-31.3.2019YL Seniorit loppukilpailuRiihimäkiTiia KILPAILUN SIVUILLE
31.3.2019YL Kutsukilpailut TähtisarjoillePyhäjärviKILPAILUN SIVUILLE
TOUKOKUU   
4.5.2019YL testitSeinäjokiValmentajat ilmoittavat
25.5.2019ISU Adult CompetitionOberstdorfRiverBulls KILPAILUN SIVUILLE