Kausi 2017-2018

Kilpailu ja testitapahtumia päivitetään kilpailukutsujen myötä alla olevaan taulukkoon

KILPAILUT
Päivämäärä     Kilpailu/testit   Paikkakunta        Osallistujat          
ELOKUU
12.8.2017YL testitSeinäjokiValmentajat ilmoittavat
SYYSKUU
22.-24.9.2017YL Aktia TrophyVantaaDebytantit KILPAILUN SIVUILLE
29.9-1.10.2017YL HTL CupHämeenlinnaKILPAILUN SIVUILLE
LOKAKUU
14.-15.10.2017YL SeiTL kutsukilpailutSeinäjokiKILPAILUN SIVUILLE
21.-22.10.2017YL Juniorit ja Seniorit 1. valintakilpailuRaumaRoosa, Tiia KILPAILUN SIVUILLE
28-29.10.2017YL SM-Noviisit 1. valintakilpailuEspooGustaf KILPAILUN SIVUILLE
MARRASKUU   
4.-5.11.2017YL Jackson Haines Memorial CupKokkola

KILPAILUN SIVUILLE

11.11.2017YL KutsukilpailutKeuruuTähti-sarjoille KILPAILUN SIVUILLE
11.11.2017YL Debytantit 1. valintakilpailuJärvenpääAada-Sofia, Linnea KILPAILUN SIVUILLE
18.-19.11.2017YL Wasa CupVaasa

KILPAILUN SIVUILLE

24.-26.11.2017YL Santa Claus Cup InterClubTampereNoviisit, valmentaja ilmoittaa muut sarjat KILPAILUN SIVUILLE
25-26.11.2017YL Skate EspooEspooSeniorit KILPAILUN SIVUILLE
26.11.2017ML 1. kilpailuLahtiJuniorit, Seniorit ja Aikuiset KILPAILUN SIVUILLE
JOULUKUU
3.12.2017

YL/ML 1. valintakilpailu Tulokkaat ja Noviisit

RovaniemiYL Noviisit: Aava, Matleena, Salla, Sini, Venla + ML Tulokkaat ja Noviisit KILPAILUN SIVUILLE
9.-10.12.2017YL OuluSkateOulu

KILPAILUN SIVUILLE

15-17.12.2017YL Reval Skate OpenTallinnaGustaf KILPAILUN SIVUILLE
TAMMIKUU
6.1.2018ML Loppi-Ice kutsukilpailutNaantaliSeniorit, Juniorit, Noviisit, Tulokkaat KILPAILUN SIVUILLE
5-7.1.2018YL Froggie CupHelsinkiValmentaja ilmoittaa KILPAILUN SIVUILLE
13.1.2018YL Kutsukilpailut (Tähtisarjat + A-silmut)PietarsaariKILPAILUN SIVUILLE
13-14.1.2018YL SM-Noviisit 2. valintakilpailuLahtiGustaf KILPAILUN SIVUILLE
20.1.2018ML 2. kilpailuLappeenrantaJuniorit, Aikuiset KILPAILUN SIVUILLE
27.-28.1.2018YL Juniorit ja Seniorit 2. valintakilpailuKauniainenRoosa, Tiia KILPAILUN SIVUILLE
HELMIKUU
3.2.2018ML Lakea IceSeinäjokiKILPAILUN SIVUILLE
3.2.2018YL Kutsukilpailut ISU-sarjoilleHämeenlinnaA-silmut, Noviisit, Juniorit (lyhytohjelma), Seniorit (lyhytohjelma) KILPAILUN SIVUILLE
4.2.18YL Kutsukilpailut (Tähtisarjat)KeuruuKILPAILUN SIVUILLE
10.2.2018YL Debytantit 2. valintakilpailuPoriAada-Sofia, Linnea KILPAILUN SIVUILLE
18.2.2018YL/ML 2. valintakilpailu Tulokkaat ja NoviisitJyväskyläYL Noviisit: Aava, Hilla, Krista, Matleena, Salla, Sini, Venla + ML Tulokkaat ja Noviisit KILPAILUN SIVUILLE
24-25.2.2018YL Kultafinaali SenioritRiihimäkiTiia KILPAILUN SIVUILLE
24-25.2.2018YL Santa Sport CupRovaniemiKILPAILUN SIVUILLE
MAALISKUU   
10.3.2018YL Noviisit Kulta- ja HopeafinaalitEspooKultafinaali: Aava, Hopeafinaali: Sini KILPAILUN SIVUILLE
17-18.3.2018ML kansalliset sarjat 3. kilpailuNaantaliTulokkaat, Noviisit, Juniorit KILPAILUN SIVUILLE
17-18.3.2018YL AluemestaruuskilpailutVaasaKAIKKI SARJAT KILPAILUN SIVUILLE
25.3.2018YL Varalan VappisTampereKILPAILU ON PERUTTU JÄRJESTÄVÄN SEURAN TOIMESTA!
HUHTIKUU   
21.4.2018YL TestitSeinäjokiValmentajat ilmoittavat