Kausi 2016-2017

Kilpailu ja testitapahtumia päivitetään kilpailukutsujen myötä alla olevaan taulukkoon

KILPAILUT
Päivämäärä     Kilpailu/testit   Paikkakunta        Osallistujat           
ELOKUU
13.8.2016YL testitSeinäjokiValmentajat ilmoittavat 
SYYSKUU
9.9-11.9.2016YL Tikkurila trophy (IC)TikkurilaSM-noviisit (A- Novice) KILPAILUSIVUT (Petra, Anniina) 
16.-18.9.2016YL J.Rinta-Jouppi CupHämeenlinnaValmentajat ilmoittavat KILPAILUSIVUILLE (Anniina) 
24.-25.9.2016YL Jackson Haines Memorial Cup (SilmuCup osa kilp.)KokkolaKILPAILUSIVUILLE (Petra) 
LOKAKUU
30.9.-2.10.2016YL Wasa Cup (IC)VaasaKILPAILUSIVUILLE (Jennika) 
22.-23.10.2016YL Seniorit ja Juniorit 1.valintakisaLappeenranta

Juniorit: Tiia, Heidi, Rosetta Seniorit: Alina

KILPAILUSIVUILLE (Jennika)

 
23.10.2016YL KutsukilpailutKeuruu

Tintit, Minit, Taitajat, Aluesilmut, B-silmut, Aluesarjat

KILPAILUSIVUILLE (Miisa)

 
29.-30.10.2016YL SM-noviisien I-valintakilpailuOulu

Sera

KILPAILUSIVUILLE (Petra)

 
MARRASKUU    
5.-6.11.2016YL Seinäjoen kutsukilpailut (SilmuCup osakilp.)Seinäjoki

Kaikki (Petra ja Jennika)

KILPAILUSIVUILLE

 
12.11.2016ML 1. kilpailuOulu

Tulokkaat KILPAILUSIVUILLE (Janina)

 
12.-13.11.2016YL Noviisien ja Debytanttien 1. valintakilpailuHelsinki

Debytantit: Aada-Sofia, Venla

Noviisit: Roosa, Hilja, Matleena, Aliisa, Pauliina KILPAILUSIVUILLE (Petra)

 
26.-27.11.2016ML 1. kilpailuKouvolaNoviisit, Juniorit ja Aikuiset KILPAILUSIVUILLE 
JOULUKUU
6.12.2016

YL Kutsukilpailut

 

Jyväskylä

Tähtiarviointisarjat KILPAILUSIVUILLE

Olli, Onni
 
10.-11.12.2016YL OuluSkate (SilmuCup osakilp.)Oulu

KILPAILUSIVUILLE (Jennika)

 
9.-11.12.2016YL Santa ClausTampereSpecial Olympics KILPAILUSIVUILLE (Heidi K.) 
11.12.2016ML KutsukilpailutJyväskyläJuniorit KILPAILUSIVUILLE (Noora) 
TAMMIKUU
14.1.2017YL Kutsukilpailut (SilmuCup osakilp.)PietarsaariTähtiarviointisarjat, A-silmut      KILPAILUSIVUILLE  (Miisa) 
14.-15.1.2017YL SM-noviisit 2. valintakisaRiihimäkiSera KILPAILUSIVUILLE (Petra) 
15.1.2016ML kutsukilpailutTampereTulokkaat, Noviisit KILPAILUSIVUILLE (Janina) 
21.1.2017ML kutsukilpailutNurmijärviJuniorit KILPAILUSIVUILLE (Noora) 
22.1.2017YL Noviisit ja Debytantit 2. valintakilpailuJyväskylä

Debytantit: Aada-Sofia, Venla, Linnea

Noviisit: Aava, Roosa, Hilja, Matleena, Aliisa,Pauliina,Krista KILPAILUSIVUILLE (Jennika)

 
28.-29.1.2017YL Senioreiden ja Junioreiden 2. valintakilpailuSeinäjokiJuniorit: Tiia, Heidi   Seniorit: Alina (Petra) KILPAILUSIVUILLE 
HELMIKUU
3-4.2.2017YL Rauma CupRaumaISU-sarjat KILPAILUSIVUILLE (Jennika) 
5.2.2017YL KutsukilpailutKeuruuTähtiarviointisarjat, A-silmut  KILPAILUSIVUILLE (Tiia, Heidi H.) 
11.-12.2.2017ML 2. kilpailuTurkuTulokkaat, Noviisit, Juniorit ja Aikuiset KILPAILUSIVUILLE (Noora, Janina, Katja) 
17.-19.2.2017YL AluemestaruuskilpailutOuluKaikki KILPAILUSIVUILLE (Jennika) 
26.2.2017YL Varalan VappisTampereTähtiarviointisarjat KILPAILUSIVUILLE (Petra) 
MAALISKUU    
4-5.3.2014YL Juniorit KultafinaaliKouvolaTiia KILPAILUSIVUILLE (Petra) 
11.3.2017YL KutsukilpailutVaasaTähtiarviointisarjat, A-silmut KILPAILUSIVUILLE (Jennika) 
11.3.2017YL SM-noviisit HopeafinaaliKotkaSera KILPAILUSIVUILLE (Petra) 
12.3.2017ML kutsukilpailutLahtiRiverBulls  KILPAILUSIVUILLE (Katja) 
18-19.3.2017ML 3. kilpailuHelsinkiKILPAILUSIVUILLE Juniorit, Noviisit, Tulokkaat (Noora, Janina) 
18-19.3.2017YL Easter CupRiihimäkiKILPAILUSIVUILLE (Anniina) 
18-19.3.2017YL Santa Sport Cup / Silmu Cup finaalitRovaniemiKILPAILUSIVUILLE (RoiTa valm.) 
HUHTIKUU    
29.4.2017YL testitSeinäjokiValmentajat ilmoittavat (Jennika, Miisa)