Kooste kutsukilpailujen tuloksista

9.11.2014

Kaksipäiväisten kutsukilpailujen tulokset ovat nyt selvillä. Seinäjoen Taitoluistelijoista kilpailuihin osallistui noin 40 luistelijaa. Mitalisijoja seurallemme tuli yhdeksän ja paljon muita hienoja onnistumisia. Kiitos kaikille luistelijoille, olette kaikki sankareita!

 

KOOSTE KILPAILUTULOKSET KUTSUKILPAILUT 8.-9.11.2014

SARJOITTAIN KOLME PARASTA  JA SEITL LUISTELIJOIDEN SIJOITUKSET

Pisteet ja muiden sijoitukset löydät täältä

 

Tintit (23 osallistujaa)

1.Emma Koskela, VLK

2.Ida-Maria Pelkkikangas, Pija

3.Maija Luiro, RoiTa

luistelujärjestyksessä

Elvi Kangas, SeiTL

Nana Murtomäki, SeiTL

Amelie Koivuluoma, SeiTL

Maria Messhtyb, SeiTL

Maia Keski-Huikku, SeiTL

Helena Rauha, SeiTL

Julia Ahvenniemi, SeiTL

Ella Hautaniemi, SeiTL

Lotta Kivelä, SeiTL

Olli Jormalainen, SeiTL  Selkeä kokonaisuus ja upea teeman ilmennys

Maiju Kangas, SeiTL

Adela Ojajärvi, SeiTL

 

Minit 2005 tytöt (25 osallistujaa)

1. Erin Mizer, VLK

2. Silja Korhonen, OLK

3. Kaisa Vaakanainen, OLK

10. Linnea Laitinen, SeiTL Selkeät ja huolliset asennot pirueteissa

12. Nella Mäkelä, SeiTL, Iloinen ilme läpi ohjelman

14. Hilla Kangas, SeiTL

15.Sanni Pihlaja, SeiTL

16.Katariina Vaaranmaa, SeiTL

19. Helena Heinonen, SeiTL

 

Minit 2005 pojat (1 osallistuja)

1. Gustaf Storbjörk, KK

 

Minit 2006 (10 osallistujaa)

1. Minttu Ahvenlampi, OLK

2. Anni-Maria Olkinuora, VLK

3. Aada Aarnio, OLK

 

Taitajat 1996-2000 (7 osallistujaa)

1. Eveliina Roukala, KK

2. Essi Gröhn, SeiTL

3. Laura Annola, Pija

7. Terhi Immonen, SeiTL

 

Taitajat 2001-2002 (17 osallistujaa)

1. Natalie Rosengvist, Pija

2. Iiris Tuohimaa, VLK

3. Emmi Kämäräinen, RoiTa

 

Taitajat 2003-2005 (15 osallistujaa)

1. Nea Koski, KK

2. Mira Nyberg, Pija

3. Laura Jokiranta, Pija

luistelujärjestyksessä

Isa Ojajärvi, SeiTL

 

Silmut B 2003 ja nuoremmat (17 osallistujaa)

1. Sera Kuronen, SeiTL

2.Aada Salo, KK

3.Amanda Eriksson, VLK

4. Krista Mansikkamäki, SeiTL

6. Aava Kangas, SeiTL

9. Aada-Sofia Suvisalmi, SeiTL

12. Venla Hautaniemi, SeiTL

13. Sini Hirvilampi, SeiTL

15. Aliisa Yrjänäinen, SeiTL

16. Erika Manni, SeiTL

17. Siiri Alakarhu, SeiTL

 

Aluesilmut (7 osallistujaa)

1. Erin Flinck, KK

2. Anniina Hietala, SeiTL

3. Salla Luhtala, SeiTL

5. Milla Kulmala, SeiTL

6. Neea Korkonen, SeiTL

7. Pauliina Kyntäjä, SeiTL

 

Aluedebytantit (10 osallistujaa)

1. Roosa Kangaskokko, SeiTL

2. Kerttu Lammi, VLK

3. Matleena Haapala, SeiTL

7. Hilja Kangas, SeiTL

8. Nette-Maria Nuottajärvi, SeiTL

10. Anniina Lonkainen, SeiTL

 

Aluenoviisit (13 osallistujaa)

1. Madelein PELKKIKANGAS, PiJa

2. Hilma LEHTOLA, PiJa

3. Rosetta OJALA, SeiTL

12. Laura KOHTALA, SeiTL

 

Aluejuniorit (8 osallistujaa)

1. Ada HAAPALAINEN, OLK

2. Oona SULKUNEN, SeiTL

3. Veera JÄRVENPÄÄ, OLK

6. Alina AHOLA, SeiTL

7. Elli HÄMÄLÄINEN, SeiTL

 

Silmut A 2003 ja nuoremmat (4 osallistujaa)

1. Ellen JOKITALO, OLK

2. Karoliina MONTIN, VLK

3. Meri SUNDSTRÖM, OLK

 

Debytantit (10 osallistujaa)

1. Sara ANNALA, OLK

2. Ronja HAATAJA, OLK

3. Heidi LESKELÄ, OLK

 

Noviisit (7 osallistujaa)

1. Iina KLEMI, JyTLS

2. Jonna RANTAMÄKI, VLK

3. Sara TAAVITSAINEN, JyTLS

 

Juniorit (15 osallistujaa)

1. Jenna MUSTAKANGAS, OLK

2. Tiia LOPPI, SeiTL

3. Henna Hirvelä, OLK

 

SM-noviisit (2 osallistujaa)

1. Selma VÄLITALO,OLK

2. Natalia PERIAINEN, JyTLS

 

SM-juniorit (1 osallistuja)

1. Veronica LOUJINA, OLK